“Official” kelimesi İngilizce asıllı bir kelime olup, kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır. “Officium” kelimesi “uhde” yahut “iş” valörına hasılat. Kelimenin kökeni Roma İmparatorluğu’na derece uzanır ve “officium” terimi, Roma İmparatorluğu’nda dümen ve hükümet işçiliklerinde kullanılırdı.

Midi Çağ boyunca, “official” kelimesi, hükümet yahut kilise tarafından atanmış bir görevliyi tanımlamak yürekin kullanılmaya kafalandı. Bu görevliler, örneğin mutluluk daireleri yahut kiliselerde çeşitli işçiliklerle mesuliyetli olan kişilerdi.

Zamanla, “official” kelimesi henüz geniş anlamlar kazandı ve resmi yahut salahiyetli bir konumda bulunan herhangi bir kişbol tanımlamak yürekin kullanılmaya kafalandı. Hasetmüzde, “official” kelimesi alelumum hükümet, spor yahut iş dünyası kabil resmi bir konumda bulunan kişmüterakki yahut kurumları tanımlamak yürekin kullanılır.

Özetle, “official” kelimesinin kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır ve Roma İmparatorluğu’nda kullanılan bir terimdir. Zamanla, kelime resmi yahut salahiyetli bir konumda bulunan herhangi bir kişbol tanımlamak yürekin kullanılmaya kafalamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir