istanbul logo tasarım firmaları

Logo nedir? Lügat mazmunı olarak nesep içinlığı dilimizde amblem olan, bir anlayışin, faaliyetin, organizasyonun yapkaloriı, mazmunını, karakterini sembolize eden şekillerdir. Bir logo tasarımı anlamsal olarak anlayışletmenin yahut organizasyonun kazık olarak yaptığı anlayışi sembolize edebileceği gibi, markanın kendi mazmunı ile de sembolleştirilebilir, ayrıca bazı çalışmalarda kavramlar soyutlaştırılarak farklı sineerik ve anlamlara malik mümkün.

Sorusu sorulduğunda lügat mazmunının dışında, biraşırı logo ve amblem çeşidi vardır. Logo tasarım esnasında tasarımı meydana getirecek olan koca yahut kuruma neyin ve nasıl aktarıldığı enikonu önemlidir. Vesair taraftan logo tasarım çalışmasını meydana getirecek koca yahut kurumun sizi nasıl anladığı ve logo çalışmanızı nasıl değerlendirdiği sonucunda ortaya çıkacak olan çalışma sizin, anlayışletmenizin ve bundan sonraki çalışmalarınızın temelini atacak olan “logo tasarım çalışması” olacaktır.

Logo yalnızca şekil ve sembol değil, yazı karakterinin kendisi, yazı karakterinin değanlayıştirilmiş ve düzenlenmiş hali yahut marka sinein yeni yazı karakteri oluşturulmasıyla da tasarlanabilir. Bu tip çalışmalara logo değil, logotype denilir. Logotype birden çok iş kayranı ile faaliyette bulunan şirketler sinein henüz çok yeğleme edilebilir. Sessiz bir sektörde faaliyet gösteren anlayışletmelerin çoğunlukla logoları kesimü temsil paha. Fakat birden aşkın kesim ile uğraşılıyorsa bütün sektörleri logoda tayin etmek imkansızdır.

Logo ne anlayışe yarar?
İşletmeler sinein logo yahut logotype eğer olmazsa olmazlardandır. Her nasıl markası sıfır bir pres eğer olmazsa logo yahut logotype’sız bir markada düşünülemez. Bu makaleyi okuduğunuz mevsim aklınızdan Koç, Vestel, İş Bankası markalarını geçirin. Aklınıza logoları ile yan yana gelmemiş olması imkansızdır. Beko markasını geçirin, oldu aklınıza Beko’nun güncellenen yeni logosu geldi. Külüstür halini düşünmeye çalışın. Markaların logoları olmadan hakikat marka olmaları üzere imkansızdır.

Bu sebeple anlayışletmenize kurumsal bir düşünce hazırlayarak yolunuza muhakkak adımlarla devam edebilmek yerine “logo tasarım” çalışması ile serlayın.

Logo ideogram, sembol, amblem, ikon gibi bir grafik öğesiye bütünleşik olan logo yazkaloriı (logotype) anlatım paha. Ticari markaların, kurumların ve ayrıca gâh kişilerin bir zevahirte tanınmasını sağlayan anlayışaretlerdir. Tipik bir logo firmaların ayrım edilmesini, diğerlerinden ayrılmasını sağlayan renk, font, şekil ve görsellerdir.

Düz, zorlamasız anlaşılır, geçekırlanması zorlamasız, muhtemel olduğunca az sayıda renkten oluşmalıdır. Her çyeksan baskı ve bölge tekniği ile problemsiz kullanılabilir olmalı, çok küçük ölçülerde detaylar kaybolmamalı, çok mehabetli ölçülerde dağınık görünmemelidir. Her türlü ölçüde ve yüzeyde okunabilir olmalıdır.

Özgün olmalıdır. Başka firma evet da ürünlere ilgilendiren logolar ile karışıklığa münasebet vermemeli, ayrıca çağrıştırmamalıdır. Kopyalanan evet da esinlenen logolar o ürün evet da firmaya mehabetli pert verir.

Logo tasarımcıyı değil ürün evet da firmayı yansıtmalıdır. IBM logosunun tasarımcısı Paul Rand’e gereğince logoyu üreten tasarımcıdır ancak oluşturan firmanın kendisidir. İlgili üretimun evet da ürünün özelliklerini yansıtmalıdır. Seçilen evet da tasarlanan font şirketin hapishaneğine yaraşıklı olmalıdır. Başkaca kurumun kendisini nasıl tanımladığı ve kurumu yansıfecir kavramların neler bulunduğunu bilmek logonun tasarım aşamasında önemli unsurlardır.

Logo sadeliğinin cenahıteselsül ister rengi ister şekli itibariyle farklı koşullarda görüldüğü mevsim bile dürüstılda sözıcı olmalıdır.

Farklı bir ülkeye ilgilendiren ürün evet da firma sinein logo tasarlanacağı mevsim o ülkenin renklere yüklediği anlamlar ve kültürleri hakkında bili sahibi olunmalıdır. Özellikle bir simge kullanılacağı mevsim simgenin taşıyacağı mazmun bakımında bu bili çok önemlidir.

istanbul logo tasarım firmaları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir